Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da veritabanının içeriğini boşaltmak hakkında bilgi vereceğim.

SQL Server’da bazı durumlarda veritabanının içeriğinin komple, yani her şeyiyle silinmesini isteyebiliriz.

Aşağıdaki kodu kullanarak bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Uyarı : Bu kodu canlı çalışan sistem üzerinde ya da herhangi bir deneme veritabanı üzerinde test etmeden kesinlikle denemeyin! Aksi durumda tüm sorumluluk size aittir.


Yukarıdaki kod bloğunu Northwind veritabanı üzerinde test edeceğim. Northwind veritabanı seçili iken kodumu çalıştırıyorum.

İşlem başarı ile gerçekleşti ve kaldırılan objeler de listelenmiş oldu.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.