Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da veritabanlarının yedeğini alıp winrar ile sıkıştırmak hakkında bilgi vereceğim.

SQL Server’da veritabanlarınızın yedeğini almak oldukça önemlidir. Bu işlemi her gün elle yapabileceğiniz gibi joblar aracılığıyla planlayıp da yapabilirsiniz.

Aşağıdaki kod veritabanlarınızın yedeğini winrar ile sıkıştırıp alacaktır. Winrar ile sıkıştırınca harddiskten de yer kazanmış olacak ve bu işlem için de ekstra efor sarfetmemiş olacaksınız.


Yedek alınmasını istemediğiniz veritabanlarını belirttiğim kısımdan çıkarabilirsiniz. Ben örnek olması açısından bu şekilde yaptım. Lütfen kodu kendinize göre düzenlemeden kullanmayın! Dosya yolunuzu da kendinize göre ayarlayın. Ben D:\Backup\ şeklinde belirttim.

Kodu çalıştırıp klasöre baktığınızda aşağıdaki gibi bir sonuç göreceksiniz.

Gördüğünüz üzere gün ve saat bazlı klasörledi. Şimdi klasörümüzün içine bakalım.

Görüldüğü üzere 3 adet veritabanının yedeği alınmış oldu. Sizin daha az ya da daha çok veritabanınız olabilir. Burada bu işlemi yaparken büyük bir dikkat ve özen göstererek yapın.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.