Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda sizlere SQL Server’da unutulan sa şifresinin nasıl değiştirilmesi gerektiğinden bahsedeceğim.

SQL Server’da sa şifresini unutmak başınıza gelmiştir ya da şu anda gelmiş olmalı ki bu yazıyı okuyorsunuz. Üzülmeyin, sıfırdan SQL Server kurmanıza ya da format atmanıza gerek yok. Şimdi işlemin nasıl yapıldığına inceleyelim.

İlk olarak MSDOS konsolunu açıyoruz.

SQL Server’da Unutulan Sa Şifresini Değiştirmek

Server name’i hatırlamıyorsanız aşağıdaki komutu bu ekranda yazıyorsunuz.

SQL Server’da Unutulan Sa Şifresini Değiştirmek

Burada 3. sıradaki server name şifresini değiştireceğiz. Bunun için sıradaki komutumuzu yazıp enter tuşuna tıklıyoruz. -S’den sonra gelen ifade server name adıdır. Bu kısmı kendi server name bilginize göre değiştireceksiniz.

SQL Server’da Unutulan Sa Şifresini Değiştirmek

Bundan sonra aşağıda 1. satırdaki komutu giriyoruz enter diyoruz. İkinci satırı giriyoruz enter diyoruz. 1 olarak yazdığım kısım şifredir. Belirlediğiniz şifrenizi buraya yazacaksınız.

SQL Server’da Unutulan Sa Şifresini Değiştirmek

Bu işlemleri hatasız yaptıysanız şifreniz başarı ile değiştirilmiş oldu. Şu anda SQL Server Management Studio’ya başarı ile giriş yapabileceksiniz.

Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.