Save Preloader image

0%

Herkese merhaba,

Bu yazıda SQL Server’da server’ın yeniden başlatıldığı zaman nasıl bulunacağından bahsedeceğim.

İlk olarak bu neden önemli ona değinelim.

1-) Database yani veritabanı yöneticileri bunu bilmeliler çünkü veri tutarlılığından emin olmak isterler.

2-) SQL Server, güç kesintisi, sistem arızası, güncelleme hatası veya başka bir nedenden dolayı yeniden başlatıldığında, SQL Server’ın en son yeniden başlatılan zamanını kontrol etmek durumundayız. Kesilmenin olduğu andan itibarenki yedek disklerimizdeki verileri gerçek diske geri yüklemek zorundayız. Aksi durumda veri kaybı yaşarız ve bu oldukça önemlidir.

3-) SQL Server yeniden başlatıldığında, az sayıda işlem de geri alınır. SQL Server’ın gerçekten yeniden başlatılmasının doğru zamanını bilerek bu işlemleri de kontrol etmeliyiz.

Aşağıdaki kodları kullanarak bu kontrolü sağlayabiliriz.


Herkese çalışma hayatında ve yaşamında başarılar kolaylıklar.

SQL Server Eğitimleri Kanalına Abone Olun
Author

SQL Server tarafında kendini ilerletmeye çalışırken bildiklerini sürekli başkalarına aktaran, yazılım dünyasında (C#, Java, Python vb.) kendini güncel tutmaya çalışan, araştırma yapmaktan bıkmayan, meraklı, bilginin üzerine bilgi katmaktan mutluluk duyan bir yazılım eğitmeni ve kod sever. Grafik tasarım dünyasında Indesign'ı anlatacak kadar iyi kullanabilen, Photoshop ve Illustrator'e de orta düzey hakimiyeti bulunan, internet üzerinde online kimya dergisi kurmuş ve bunu yüzbinlerce kişiye ulaştırmayı başaran bir grafik sever. WordPress tarafında 5 adet web sitesi kurmuş, bu sistemler üzerine çalışan bir WordPress sever. Sosyal medya üzerinde okumalara ve araştırmalara devam eden, kendi kurmuş olduğu kimya dergisini daha çok kişiye nasıl ulaştırırım diye düşünen ve bu konuda SEO çalışmaları üzerine kafa yoran bir Sosyal Medya sever. Kısaca çok çalışmayı seven, azimli biriyim.